Пошук

Планы театра

У 2014 році театром планується 6 прем'єр. Так, як цей рік — рік ювілею Тараса Шевченка, то відзначати його будемо музичною виставою “Великий Льох” за його однойменною поемою-містерією. Вона адресована старшокласникам, студентам, молоді  і всім, хто цікавиться творчістю поета-пророка.

Театр продовжує творчу співпрацю з відомим українським письменником Іваном Андрусяком. Цього разу для найменшеньких глядачів у березні вийде вистава  “Зайчикові знахідки”. Проста і повчальна історія про маленького зайчика, що допоміг і маленьким  звірятам, і тим, хто набагато більший за нього.

Для найменшеньких глядачів театр, вперше в своїй практиці, задумав маленьку виставу-гру «Веселий садочок» у фойє, в якій діти зможуть не тільки слідкувати за сюжетом, але й, насамперед, брати участь в цьому дійстві, активно рухаючи його до кінцевої мети.

Далі в планах театру вистава до 120-річного ювілею Олександра Довженка, ім'я якого має наш театр. Харківський режисер Олександр Ковшун здійснить у червні постановку для школярів за творами митця та сторінками його біографії. Вистава буде мати назву «Ріка життя». Прем’єрний показ цієї вистави відбудеться у вересні на Всеукраїнських Довженківських читаннях у Сосниці.

Для учнів середнього віку приготуємо виставу про легендарного героя-земляка Іллю Муромця. П'єсу з назвою «Ілля Муромець» створив чернігівський автор Віталій Топчій. У виставі будуть діяти і сам звитяжний герой, і князі Мстислав та Володимир, і Соловей-розбійник.

Наприкінці року вийде вистава “Нові пригоди маленького Мука” за п'єсою Олександра Герасимова, в основу якої лягли казки німецького письменника Гауфа. Маленький Мук буде попадати у різні історії, але завжди щасливо з них виходити.

У 2014 році ми почнемо дворічний проект по створенню вистави  для дорослих. 

Традиційно в театрі відбудуться і День Святого Миколая,і Новорічні ранки, і нове видовище для всіх, хто любить зустрічати зимові свята.  
 
Продовжить роботу Творча Експериментальна  Майстерня (керівник Рената Гафурова). В планах роботи майстерні постановки вистав: «Всі хлопчики – дурні»
К. Драгунської, «Досьє на Замазуру» Я.Главацького, «Пробач мені» за твором Б. Железняка «Опудало»,  «Біда від ніжного серця» В.Сологуба та поетичної програми  «На кромке сердца».


Визначено учасників фестивалю «Прем’єри сезону 2014»
Український центр Міжнародної спілки діячів театру ляльок «УНІМА-УКРАЇНА» радий повідомити, що на засіданні Експертної комісії Всеукраїнського фестивалю «Прем’єри сезону-2014» у складі н.а. України Сергія Єфремова, з.д.м. України Сергія Васильєва, на чолі з з.д.м. України, кандидатом мистецтвознавства Валентиною Заболотною було обрано колективи театрів ляльок України для участі у ІV Всеукраїнському фестивалі «Прем’єри сезону-2014». Засідання відбулося 20 червня.

Цього року у конкурсі брали участь 22 професійні колективи театрів ляльок  України, кожен з яких презентував творчий доробок поточного театрального сезону (2013-2014 рр..). На розгляд Експертної комісії було представлено 26 вистав. Наразі членами комісії було обрано вистави 12 театрів ляльок України, серед яких: Донецький академічний обласний театр ляльок, Львівський академічний обласний театр ляльок, Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки, Хмельницький академічний обласний театр ляльок “Дивень”, Чернівецький академічний обласний театр ляльок, Полтавський академічний обласний театр ляльок,  Одеський театр ляльок, Миколаївський обласний театр ляльок, Чернігівський обласний театр ляльок імені Олександра Довженка, Закарпатський академічний обласний театр ляльок “Бавка”, Київський академічний муніципальний театр ляльок, творчий проект “PaperWall” (м. Київ).

У зв’язку з великою кількістю заявок та недостатнім фінансуванням, оргкомітет фестивалю не має змоги запросити колективи всіх 22 театрів, які брали участь у конкурсі. Однак УЦ УНІМА ухвалив рішення щодо запрошення на фестиваль представників тих театрів, чиї вистави не були обрані для творчої програми фестивалю, у кількості двох осіб для перегляду фестивальних вистав та участі у творчих акціях. Серед театрів ляльок, яким було надіслано пропозицію щодо відрядження на фестиваль двох представників, такі колективи: Авторський театр притч “Mammals” (м. Київ), Вінницький академічний обласний театр ляльок “Золотий ключик”, Волинський академічний обласний театр ляльок, Житомирський академічний обласний театр ляльок, Запорізький обласний театр ляльок, Миколаївський приватний театр ляльок “ІСТАРТ”, Львівський муніципальний театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки ”, Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки, Херсонський академічний обласний театр ляльок.

На даному етапі підготовки фестивалю оргкомітет звертається до театрів, вистави яких було обрано для творчої програми фестивалю, а також до театрів, яким було надіслано листи-запрошення із пропозицією участі у фестивалі двох представників колективу, сформувати та вислати точні списки учасників із зазначенням наступної інформації: прізвище, ім’я, по-батькові учасників, серія та номер паспорту. Списки можна надсилати на електронні адреси Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Також оргкомітет фестивалю просить звернути увагу на деякі зміни у проведенні фестивалю, а саме – період його проведення – з 11 по 14 вересня 2014 року.

Чекаємо Ваших відповідей щодо участі у ІV Всеукраїнському фестивалі «Прем’єри сезону-2014»

 
Криза театру чи театр кризи?
Віталій ГОЛЬЦОВ, Чернігів

В Україні (час від часу) точаться розмови про кризу театру. Мені ж здається, що в театрі немає й не було кризи, але є більш небезпечна криза, що породжує решту криз. Я говорю не про відсутність драматургії, режисерів, акторів чи грошей. У нас театр не є вагомою часткою національної культури, а глядачі не відчувають великої потреби в театрі. Наша публіка не налаштована сприймати серйозно інші театральні жанри, окрім драматичного та оперного театрів. Насамперед це стосується такого виду театру, як театр ляльок. До нього ставляться, у найкращому разі, як до розважального закладу для дітей. До того ж наше суспільство пронизане корупцією та кумівством. Було б дивним, щоб ця біда не зачепила й театральний механізм... Так, він давно потребує нових налаштувань. Але не в сенсі «модніх» ще недавно — самоокупності, госпрозрахунку. (Коли наприкінці вісімдесятих років минулого століття ця «хвороба» багатьох у нас захопила, іноземці дуже дивувалися. Бо в них вважається за щастя мати дотацію, вони її домагаються всілякими засобами.)
Детальніше...
 
Новосілля на... папері. Газета "День"
15 листопада 2012 року в газеті "День" була надрукована стаття "Новосілля на... папері". В цій статті, з художнім керівником нашого театру (В. Гольцовим) обговорюється необхідність термінового ремонту приміщень театру кукол ім. О. Довженка. Повний текст статті можна прочитати тут: http://www.day.kiev.ua/238787.
 
Недитячі турботи чернігівського театру ляльок

 

Обласний театр ляльок існує в Чернігові з 1976 року, в травні 1996-го театр переїхав у «власне», але погано пристосоване приміщення - до будівлі колишнього кінотеатру ім. О. Довженка на проспекті Перемоги. І з того часу - ось уже 16 років - колектив Театру ляльок працює на сцені, спорудженій нашвидкуруч і, як тоді здавалося, на рік-другий.

Всі сподівалися, що в обласному бюджеті ось-ось знайдуться кошти на зведення справжньої сцени і створення справжнього театру - із сучасним обладнанням, комфортними умовами як для маленьких глядачів, так і для артистів, працівників допоміжних цехів-майстерень. Втім навіть повноцінного ремонту за цей час зроблено не було - завжди бракує коштів. Про театральні турботи ведемо розмову з художнім керівником колективу, заслуженим артистом України Віталієм Гольцовим.

Детальніше...
 
Відкидаючи ідеологічне підґрунтя...

 

Відкидаючи ідеологічне підґрунтя виникнення першого державного театру ляльок в Чернігові в 1921 році, нас цікавив сам факт створення цього театру в нашому місті. Але доречно зауважити - нині багато  хто з відомих лялькарів констатує, що зі зникненням ідеологічного тиску щезло усвідомлення, що створювати далі. Залишається, хіба що, розважати ... Але Україна - держава з глибоким історичним корінням (у 2012 році виповнюється 1160 років зародження української державності, зародження Україні - Руси),

Детальніше...
 
Мрія
У мене є Мрія: щоб на місці приміщення нашого театру ляльок імені Олександра Довженка постав Палац казки, як на проекті 2008 року (на фото).

 

Детальніше...
 
«ЗОЛОТИЙ ТЕЛЕСИК». ТЕНДЕНЦІЇ...
«ЗОЛОТИЙ ТЕЛЕСИК». ТЕНДЕНЦІЇ...

VІІІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок “Золотий Телесик - 2011», що проходив з 24 по 27 травня у Львові, зібрав 14 театрів з України, Білорусі, Болгарії, Польщі та Російської Федерації. Традиційно на фестивалі були представлені 5 навчальних театральних закладів з України і Польщі. І традиційно щирими були львівська гостинність та ввічливість.
Детальніше...
 
Товариство Друзів Котигорошка
2006 року обласним театром ляльок імені Олександра Довженка започатковано "Товариство Друзів Котигорошка", що ставить своєю метою знайомити в цікавій ігровій формі маленьких глядачів зі славними сторінками історії України, традиціями українського народу і народів світу, їхньою культурою.
Детальніше...
 
СТОРІНКА ХУДОЖНЬОГО КЕРІВНИКА

У поліпшенні загального культурного рівня громадян України важливу роль може відігравати і театральне мистецтво – вагома складова культури. І особливо мистецтво театру ляльок – першого театру в житті дитини... „Основними засадами державної політики у сфері культури є: ... визначення естетичного виховання дітей та юнацтва пріоритетом розвитку культури” (Стаття 3. Закон України №2778-VI Про культуру). Очевидно, що мистецтво граючої ляльки – універсальне та охоплює всі вікові категорії глядачів.
„Лялька є особливим засобом пізнання світу. Лялька – вічний персоніфікований згусток енергії, а у театрі ляльок дуже важливий ритм, який людина одержує при народженні, що дозволяє людині бачити, чути, почувати, любити й розуміти; який і робить людину людиною”.

Детальніше...
 


Наші новини

  • "Великий льох" на фестивалі
  • Відкріття театрального сезону
  • РІЧНИЙ ПЛАН ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік

Фотоконкурс


Дорогі наші глядачі, пропонуємо вам взяти участь у фотоконкурсі «МАМА, ТАТО, Я – ТЕАТРАЛЬНА СІМ’Я». У багатьох з вас зберігаються світлини, на яких ви і ваш малюк сфотографовані в нашому театрі.тНадсилайте найцікавіші на наш фотоконкурс.
Роботи можна надсилати у зручний для вас спосіб:
- На електронну адресу театру
- Вислати поштою на адресу театру : Чернігівський обласний театр ляльок, Проспект Перемоги,135, Чернігів 14013 з поміткою на фотоконкурс «МАМА,ТАТО,Я – ТЕАТРАЛЬНА СІМ’Я»
- Особисто привезти в театр
- А також викласти в альбом «МАМА, ТАТО, Я – ТЕАТРАЛЬНА СІМ’Я» на сторінку театру в контакті http://vk.com/club33415852

При відправці необхідно вказати прізвище і контактні телефони.
Найцікавіші фотографії будуть виставлені в фойє театру і розміщені на сайті театру.
Автори найкращих фотографій отримають дипломи і подарунки.